وکتور بقعه مالک


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۱ خرداد ۱۴۰۰
نوع فایل
zip
حجم فایل
1 مگابایت
تعداد صفحات
Ai , Eps , jpg
تعداد بازدید
1601 بازدید
۱۴,۸۰۰ تومان

دانلود وکتور بقعه مالک

وکتور ( وکتور بقعه مالک )  مناسب کارهای گرافیکی مثل موشن گرافیک ها، پوستر ها، بنر ها، بروشو ها  و انواع طرح های گرافیکی

 

وکتور بقعه مالک
دانلود وکتور بقعه مالک

 

وکتور بقعه مالک

در شهرستان  سنقر استان کرمانشاه آثار تاریخی  متعددی وجود دارد  که مهمترین  آنها  بقعه مالک  است. قدمت آرامگاه مالک تاکنون مشخص نشده‌ است. در منابع متعددی قدمت این بنا به دوره‌ های سلجوقیان، ایلخانان و یا تیموریان نسبت داده شده است. هویت صاحب آرامگاه مالک نیز مشخص نیست. برخی این فرض را مطرح کرده‌اند که فردی به نام سنقر که حاکم شهر سنقر بوده در این مکان دفن شده‌ است. بقعه مالک هر سال پذیرای مهمانان بسیاری از اقصی نقاط کشور است و همین مسئله باعث شده تا شهرستان سنقر از شهرهای مهمانپذیر استان کرمانشاه محسوب شود.

معماری
بقعۀ مالک به صورت برج بر روی تپه‌ ای قرار دارد. بنای آرامگاه هشت ضلعی است و گنبدی آجری دارد. هر ضلع بنا ۳/۵ متر طول دارد. این بنا دو قسمت دارد. بخش تحتانی آرامگاه یعنی سردابه با سنگ‌ های تراشیده و بخش فوقانی آن با آجر ساخته شده‌ است. در هر یک از اضلاع ساختمان، طاق‌نمایی با قوس جناغی به چشم می خورد. در داخل این طاق ‌نماها تزئینات آجرکاری دیده می ‌شود و لچکی طاق‌ نماها نیز با کاشی‌ های فیروزه‌ ای رنگ تزئین شده‌ است. آرامگاه مالک هم ‌اکنون دارای یک در ورودی به طبقه فوقانی است و راهی به طبقۀ زیرین یا سردابه در آن مشاهده نمی شود. در سردابه از سال ۱۳۵۹ به بعد بسته بوده و ورود به آن امکان ‌پذیر نیست. گفته می ‌شود که دو طبقۀ دیگر در زیر طبقۀ فوقانی مقبره قرار دارد و آرامگاه در مجموع از سه طبقه تشکیل شده ‌است، که طبقۀ آخر آن به سردابه می ‌رسد که راه آن در طبقه فوقانی قرار دارد. در سال ۱۳۹۰ سنگ‌ نوشته‌ای از قبرستان پیرامون آرامگاه مالک در شهرستان سنقر کشف شد که پس از راه‌ اندازی موزۀ مردم ‌شناسی سنقر هم ‌اکنون در این موزه نگهداری می ‌شود.

آخرین مرمت انجام گرفته روی بنای آرامگاه مربوط به سال ۱۳۵۹ بوده ‌است. در دی ۱۳۹۸ برنامۀ مرمتی جدیدی شامل مرمت گنبد، تعویض ناودانی‌ ها، مرمت بخش‌ هایی از سردابۀ داخل بنا، تعویض در ورودی بقعه و سردابه، بند کشی دیوارهای بقعه و … در دستور کار قرار گرفته است. منبع

  راهنمای خرید:
  • توجه داشته باشید که فقط 5 بار و به مدت 24 ساعت قادر به دانلود این فایل می باشید و پس از آن لینک دانلود از بین خواهد رفت.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.